top of page

           ŽOFIE KABELKOVÁ je česká písničkářka, která se na zdejší hudební scéně pohybuje více než 20 let. Aktuálně s producentem Matějem Portešem dokončuje dlouho rozpracovanou třetí autorskou desku. Už se jí ale nastřádaly písně i na případné čtvrté album. Od podzimu 2020 do jara 2021 natočila pro sebe i své fanoušky -  coby vzpruhu do nečitelné doby - na dvacet originálních domácích videí.

            Ve svých textech se Žofie v současnosti zaobírá především mezilidskými vztahy. Ozývají se v nich témata rodiny, (ne)jistoty, smíření, důvěry či vnitřní svobody. Citelně z jejích písní čouhá i hluboké propojení s přírodou. Odehrála stovky koncertů v klubech a na festivalech po celé České republice i v zahraničí. Její album Peřiny z vody (2009) v produkci Stanislava Palúcha bylo nominováno na Cenu Anděl v kategorii folk.

      Tvorba Kabelkové „je příkladem toho, že český folk vykročil - alespoň v případě těch nejzajímavějších osobností - z umělého ghetta” (Ondřej Bezr, hudební kritik, 2010, recenze alba Peřiny z vody). „Vysoko nad klišé ‚holka s kytarou’, její písničky mají šmrnc i nápad” (Václav Müller, pořadatel Hradeckého slunovratu, 2020).

TECHNICKÉ POŽADAVKY

1x zpěvový mikrofon

1x nástrojový mikrofon

2x kytarová linka

1x odposlech (v malém prostoru není nutný)

FOTO KE STAŽENÍ

Autor: Jana Šašková

Žofie Kabelková
bottom of page