23. 11. 2019 | ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM - ZÁŘÍ | Palác Akropolis | Praha

Na poslední chvíli jsem se natlačila na chvost obecenstva v až po strop nacvakaný Akropoli. Je fascinující, jak může tak početná kapela působit homogenně. Je jich snad ke dvaceti (baví je to spolu, což je citelný), ale měla jsem dojem, že mi na zátylek dejchá právě to jedno jediný "zvíře".

Je intenzivní a běhá z něj mráz po zádech. Duší kapely je Jakub König - muzikant, jehož hudební cestu s požitkem sleduju už dlouho. Je osvobozující slyšet od  muže-autora pevné, břitké i jasné vhledy a zároveň úlevné přijímat jeho křehkost a zranitelnost. The hero is here!

5. 11. 2019 | LANUGO 2019 | Planetárium Praha

Zbožňuju, když mě koncert vdechne jako rychlý tělo tobogánu. Ani si nevšimnu, a už mě lidi tlačí ven ze sálu. A tohle byl přesně ten případ. Impozantní prostor Planetária a vesmírná projekce ještě umocňovaly prožitek z muziky a radost z nových písní. Božská kapela a k tomu uhrančivá a divoká Markéta Foukalová, která se po pódiu pohybuje 

s jistotou, lehkostí a vášní. Její naprosto přirozený projev a nádherná čeština jsou odzbrojující. Tenhle pop chci slýchat z rádií! Pro mě jsou Lanugo 2019 pop-albem roku a Markéta Foukalová zpěvačkou roku. 

Přihlaste se k odběru aktualizací

© 2020 by Žofie Kabelková. Proudly created with Wix.com