top of page

15. 10. 2023

Teď už to můžu říct úplně v klidu a s radostí! Mrkněte se na MUZIKANTKY ČT art.  Potkaly jsme se hned v prvním dílu cyklu s Janou Šteflíčkovou a Martinou Trchovou (holky zlatý, mně se po vás tak stejská). Režisérka Dáša Smržová se společně s kreativní producentkou Veronikou Slámovou a celým skromným týmem poctivě prokutala durch mojí ostražitostí. Dodrželi všechno, na čem jsme se předem dohodli (za což uctivě děkuju, je to velká úleva), a ještě to moje rozumbradování povýšili tím, jak to všechno poskládali dohromady s reflexemi Martiny a Jany. Je to autentický. Berte to jako odrazovej můstek pro další díly série, kde se určitě objeví i jinačí hlubočiny, vycizelovaný postřehy, kontroverznější a přímočařejší povahy. Teď už jsem si jistá, že to celý bude silný a pestrý. Stejně jako my. Kéž by tenhle počin vedl dál. K dalším ženám/mužům/profesím/založením… Vlastně mi to přijde mnohem zajímavější než nějaký bombastický talentový televizní soutěže. Z drobnejch indicií postupně skládat obrázek malý skupiny společnosti. Nořit se do něj. Přeju MUZIKANTKÁM, aby fungovaly jako rozbuška pro slušnej a bohatej dialog. Ať se o sobě dozvídáme vzájemně víc. Ať nás jinakost neděsí, ale inspiruje, a třeba i učí a motivuje. No, nějak jsem se tu rozperdila DĚKUJU. Děkuju, že v tom můžu plavat s váma…

13. 6. 2023

Trochu jsme si povídali s Ondrou Bezrem o muzikantský backgroundu pro Frontman.cz. Bavilo mě to! Dík!

12. 6. 2023

Existují místa, na který by lidi radši zapomněli. Jenže ono by nám pak v pamětích něco dost zásadního chybělo. A tak je dobře, že na druhý straně zase vznikají komunity, jako je Řetízkárna, a starají se o to, aby to “chybění” nebylo nenapravitelný. Díky za to Politictivezni.cz.

1. 6. 2023

Á, máme tu další vzpomínku na loňský rok. Zapomněla jsem vám dát vědět, že v květnovém pořadu Mezi pražci TV Noe můžete vidět záznam tří písniček z ostravského Folkového kolotoče plus malý rozhovor. Vypukne to v čase 10:07. Ale jestli můžete, pusťte si to od samého začátku. Uvidíte a uslyšíte samou krásu (Marii Puttnerovou, Davida Pomahače, Jana Fice a coby průvodce Jana Žambocha.) Rozhodně doporučuju!

30. 5. 2023

Vloni v březnu si se mnou v lužáneckém studiu Radia Ponava příjemně povídal Martin Evžen Kyšperský v pořadu Červené světlo. Z nějakýho důvodu ten rozhovor vypustili do světa až teď (ale pro to já, co mám roztočenou desku už 11 let, mám určitě pochopení) Je to skoro hodinu trvající vyprávění o všem možným muzikantským. Jak jsem začínala, jak jsem točila domácí klípky za pandemie a o písničkách. A k tomu spousta hraní a ladění (bohužel do toho ani nestřihli, tak to tam máte naservírovaný všecko nadivoko. Ale zase aspoň máte pauzu na čůro, no:)

5. 9. 2022

V červnu se v Ostravě konal 10. ročník obnoveného legendárního festivalu Folkový kolotoč. Potkala jsem tam mraky dávných kámošů od muziky a točila to televize. No, co vám budu povídat, kamer jako stromů v lese a já měla trému jako hrom - očíhnout jí můžete přímo tady ve 28. minutě pořadu ;)

1. 4. 2022

RED BIRD FESTIVAL PRO UKRAJINU můžete společně se mnou navštívit 6. dubna v pražské MeetFactory. Zahraju už v 18:30. Slíbila jsem, že si tu střihnu úplně novou píseň na svý "zlato" - parádní cigar box guitar právě z dílny Red Bird Instruments. Teprve se na ni učím hrát, a o to větší to bude výzva. Nebo ostuda:))) Budu hrát krátce, ale vy doražte kdykoli. Čeká vás hromada parádních muzikantů, co hrajou na božácký nástroje. Lístky koupíte tady.

18. 3. 2022

Dlužím vám velký poděkování a milión pus. Díky muzice napojený na vás jsme společně mohli pomoct UKRAJINĚ. Honorář z Hrádku nad Nisou tam zamířil přes Paměť národa a Člověka v tísni. Celé dobrovolné vstupné z koncertu ve Strašecí (8 010,-Kč) jsme nakonec s Martinou poslaly na účet Ukrajinské ambasády. Peníze (téměř 18 000,- Kč), které se vybraly v Brně v Kafaře, tam putovaly taktéž přes Člověka v tísni. Děkuju! 

2. 1. 2022

V pátek jsem se zúčastnila virtuálního večírku FEMME FATALE *2 a stejně jako dvacítka dalších muzikantek (Amelie Siba, Bára Zmeková nebo Jana Vébrová) natočila píseň svojí dávné oblíbenkyně. 

Album PAVLA MILCOVÁ & TARZAN PEPE si můžete poslechnout tady. Byla to výzva a dobrodrůžo a nakonec půvabná akce v milý společnosti. Děkuju za přizvání;) Mojí verzi najdete "v mým kanálu".

17. 12. 2021

V posledním měsící jsem měla mít čtyři koncerty a tři z nich se, vyvítekvůličemu, zrušily.  Stejně tak natáčení dlouho roztočený desky se nám párkrát odsunulo a zkomplikovalo. Ale rodí se to a máme z toho s Matějem Portešem óbr radost. Třeba zrovna včera jsme natáčeli s kontrabasistou Petrem Tichým... Těšte se, my se taky těšíme:) Díky za trpělivost!!!!!!!!!

8. 12. 2021

V červnu mi v Ostravě natočili vážně moc pěknej medailon do hudebního pořadu Mezi pražci TV NOE. Mockrát děkuju! Začínám hrát zhruba po čtvrté  minutě a povídal si se mnou Honza Žamboch.

13. 5. 2021

Pomalu a opatrně přibývají krásný letní koncerty. Nechci je zakřiknout, a tak vám o nich jen šeptám do ucha.... Že už se na ně těšim. Že se těšim na vás. A na společnej autentickej prožitek z muziky. Blaho.

6. 4. 2021

Pokračuju s natáčením domácích videí. A víc si s nima teď hraju. Kolekce mých Homemade Songs 

se zatím od konce února rozrostla o dalších šest živých záznamů. Ať vám dělají radost...

24. 1. 2021

Moc příjemný rozhovor se mnou zapředla Lucie Endlicherová v pořadu ZÁKOUTÍ Radia 7. Vyhledat si ho můžete tady v archivu pořadu.

24. 1. 2021

Jsem trochu nervózní, ale zároveň se i dost těším na svůj první virtuální koncert. Uskuteční se v úterý

26. ledna v 19 h. na youtubím kanálu Lidových sadů v Liberci. Odkaz na FB událost tady. Prý mě můžete až do konce února podpořit koupí lístku.

10. 1. 2021

V následujícím playlistu na YouTube najdete písničky, na nichž jsem se kdysi podílela. K některým nově točím úplně jednoduchý klípky, některá videa slouží jen jako odkazy na původní záznamy. Tenhle pakl minulosti jsem nazvala Vzpomínky a kuriozity.

4. 11. 2020

Když se teď nemůžou hrát koncerty, rozhodla jsem se, že pro vás budu natáčet samodomo videa ve vyšší frekvenci než jednou za uherskej rok. Najdete je tady v sekci Hudba a "v" mým kanálu na YouTube.

27. 9. 2020

Chytila jsem se

do sítě. Můžeme

potkat na FB.

25. 5. 2020

Milí, to je ale zvláštní čas!

A slova jsou tak nedokonalá. Myslím na vás. Pár koncertů zmizelo kvůli "vyvítečemu"

a nějaké se zase začaly objevovat. Tu a tam se mi ve strunách urodí nová píseň - těším se, až vám je budu moct zahrát...

6. 9. 2020

V 10+1 ve Fullmoonzine.cz se mě zeptali na muzikanty, co mě ovlivnili. Berte to jako výsek, protože ve skutčnosti jich bylo mnohem víc. Třeba na Pavlu Milcovou a Petera Bindera jsem zapomněla, a ti mě zrovna ovlivnili nesmírně, až skoro vesmírně...

31. 1. 2020

Vítejte v mým předjaří! Nevím, kdy (a jestli vůbec) vpluju na sociální sítě, ale pro tuhle chvíli jsem tady a s radostí se zase pouštím do muziky...

bottom of page